Aktuality @ názory

Kalendár

Návštevnosť

TOPlist

Novinky

Najnovšie komentáre...

Zo sveta

Východnú časť Londýna zahalil hustý čierny dym

ilustračné foto

Východnú časť Londýna zahalil hustý čierny dym

ilustračné foto12.11.2007 15:58 - LONDÝN
Hustý čierny dym, ktorý dnes zahalil východný Londýn, vystrašil obyvateľov britskej metropoly. Polícia potvrdila veľký požiar v Stratfordskej oblasti, kam vyslala šesť požiarnych vozidiel.
Podľa americkej televízie CNN horia staré autobusové garáže, agentúra Reuters informovala o výbuchoch. Londýnska polícia síce najskôr pripustila, že vyšetruje aj možnosť výbuchu, ale krátko nato oznámila, že ide naozaj iba o rozsiahly požiar v priemyselnej oblasti mesta.

"Dostali sme celý rad hlásení o incidente vo východnom Londýne. Nič v tejto chvíli nenaznačuje, že by išlo o iné ako o požiar," uviedol hovorca polície. Scotland Yard napriek tomu vyšetruje aj možnosť teroristického útoku, uviedla tlačová agentúra DPA.

Požiar vypukol o 12.15 h miestneho času približne 11 kilometrov od letiska City Airport v mestskej časti Stratford, neďaleko miesta plánovaného pre výstavbu štadióna na lesné olympijské hry v roku 2012, kde sa nachádza množstvo priemyselných pozemkov.

Oblaky dymu bolo vidno do vzdialenosti niekoľkých kilometrov, aj z centra Londýna. Záchranná zdravotná služba nedostala žiadne hlásenia o obetiach alebo zranených.
Žádné komentáře
 
www.aktuality.nazory.eu ... WELCOME