Aktuality @ názory

Kalendár

Návštevnosť

TOPlist

Novinky

Najnovšie komentáre...

Zo sveta

CK: Turisti, dnes sa vyhnite Prahe

Praha

CK: Turisti, dnes sa vyhnite Prahe

Praha10.11.2007 9:28 - PRAHA
Významné české cestovné kancelárie vyzývajú turistov, aby sa dnes vyhli centru Prahy, kade ma prechádzať pochod pravicových extrémistov.
"Organizované zájazdy v sobotu nebudú zachádzať do centra. To isté sme odporučili individuálnym turistom," uviedol hovorca Asociácie českých cestovných kancelárií a agentúr Tomio Okamura.

Varovanie sa podľa neho týka najmä židovskej štvrte a Starého mesta. Dodal, že pred pochodom a demonštráciami jeho odporcov varovali svojich občanov viaceré veľvyslanectvá.

Krajne pravicové hnutie Mladí národní demokrati, ktoré má väzby s neonacistickým združením Národný odpor, v sobotu organizuje zhromaždenie v pražskej židovskej štvrti, kde má oficiálne protestovať proti českej vojenskej prítomnosti v Iraku.

Akcia je však naplánovaná na 69. výročie Krištáľovej noci, počas ktorej nemeckí fašisti zapálili vyše sto synagóg a množstvo židovských domov a obchodov.

Pražský primátor Pavel Bém uviedol, že v pohotovosti bude približne 1 500 policajtov. Podľa Okamuru bude mať sobotňajší protest "katastrofálne" následky pre povesť Českej republiky.
Žádné komentáře
 
www.aktuality.nazory.eu ... WELCOME