Aktuality @ názory

Kalendár

Návštevnosť

TOPlist

Novinky

Najnovšie komentáre...

Zo sveta

Česká cudzinecká polícia pustila do krajiny extrémistov

ilustračné foto

Česká cudzinecká polícia pustila do krajiny extrémistov

ilustračné foto10.11.2007 15:28 - BRATISLAVA
Cudzinecká polícia v sobotu vpustila na územie Českej republiky tri autobusy plné extrémistov, informoval o tom český spravodajský server iDNES.cz. V dvoch autobusoch smerujúcich z Nemecka sedeli neonacisti, v ďalšom anarchisti. Polícia autobusy prehľadala, ich posádky preverila prostredníctvom schengenského informačného systému a následne ich vpustila do krajiny.
"Nemali pri sebe zbrane a nedopustili sa ničoho, čo by bolo zákonným dôvodom odmietnutia vstupu do krajiny," denníku MF Dnes to povedala hovorkyňa severočeskej cudzineckej a pohraničnej polície Eva Jaklová.

Podľa iDNES autobusy cez hraničné priechody prešli, aj napriek tomu, že ich posádky deklarovali, že mieria do Prahy na nezákonný pochod, ktorý sa má začať po pätnástej hodine popoludní. Lidové noviny (LN) informovali, že polícia chce využiť všetky zákonné prostriedky, aby zabránila extrémistom v dnešnom zhromaždení a pochode bývalým židovským mestom.

"Všetky zložky zainteresované na opatreniach budú úzko spolupracovať a využijú všetky zákonné prostriedky na to, aby zabránili extrémistom v avizovanom zhromaždení a následnom pochode, ktorý nie je povolený," podľa LN to po rokovaní bezpečnostného štábu uviedol hovorca pražskej polície Ladislav Bernášek.

Krajne pravicové hnutie Mladí národní demokrati, ktoré má väzby s neonacistickým združením Národný odpor, organizuje zhromaždenie v pražskej židovskej štvrti, kde má oficiálne protestovať proti českej vojenskej prítomnosti v Iraku.

Akcia je naplánovaná na 69. výročie Krištáľovej noci

Počas nej nemeckí fašisti zapálili vyše sto synagóg a množstvo židovských domov a obchodov. Okrem neonacistov vychádzajú do pražských ulíc totiž aj ich odporcovia a ľudia, ktorí chcú vyjadriť podporu židovskej obci. Pražské židovské organizácie si v rovnakom čase pripomínajú obete nacistických pogromov.
Žádné komentáře
 
www.aktuality.nazory.eu ... WELCOME