Aktuality @ názory

Kalendár

Návštevnosť

TOPlist

Novinky

Najnovšie komentáre...

Zo sveta

Búrky v Grécku paralyzovali dopravu

ilustračné foto

Búrky v Grécku paralyzovali dopravu

ilustračné foto11.11.2007 12:28 - ATÉNY
Dopravu v značnej časti Grécka paralyzovalo počas víkendu mimoriadne nepriaznivé počasie, ktoré navyše spôsobilo veľké materiálne škody. Kvôli prudkému nárazovému vetru, ktorého rýchlosť dosahovala až 130 km/hodinu bola prerušená trajektová doprava na všetky ostrovy v Egejskom mori.
Prvé plavidlá by sa týmto smerom mohli vydať na cestu dnes popoludní, ak sa potvrdia prognózy o zmiernení búrkového počasia. Informoval o tom grécky rozhlas.

Hasiči museli iba v noci nadnes zasahovať viac ako 300-krát, a to predovšetkým odstraňovať vyvrátené stromy, aby tieto nenarúšali plynulosť cestnej dopravy. Na desiatkach automobilov však po pádoch stromov vznikli škody rôzneho charakteru.

Narušená bola aj plynulosť leteckej dopravy a výnimkou nebola ani železničná doprava, pretože stromy ležali na mnohých miestach aj na koľajniciach. Na trase Solún-Istanbul meškali vlaky niekoľko hodín.

V grécko-albánskom pohraničí, v okolí miest Florina a Kozani, zaznamenali prvé sneženie sezóny. Na severe krajiny sa teploty pohybovali okolo bodu mrazu.
Žádné komentáře
 
www.aktuality.nazory.eu ... WELCOME