Aktuality @ názory

Kalendár

Návštevnosť

TOPlist

Novinky

Najnovšie komentáre...

Z domova

Znásilnenie 55-ročnej ženy je závažný trestný čin, tvrdia MVO

ilustračné foto

Znásilnenie 55-ročnej ženy je závažný trestný čin, tvrdia MVO

ilustračné foto09.11.2007 18:33 - BRATISLAVA
Štyridsaťšesť predstaviteľov z mimovládnych organizácií Aspekt, Profesionálne ženy, Nadácia Milana Šimečku, OZ Možnosť voľby, Občan a demokracia, Centrum rodových štúdií, OZ Sosna, Museion, Ľudia proti rasizmu, Národná rada občanov so zdravotným postihnutím a Nota Bene sa pridáva k radu protestov proti nariadeniu Okresného súdu v Prešove, ktorý nezobral do väzby mladíkov, čo brutálne znásilnili 55-ročnú ženu.
"Vyslovujeme svoj protest proti rozhodnutiu, ktoré bagatelizuje závažný trestný čin," informovala agentúru SITA Zuzana Maďarová z Aspektu. Mimovládne organizácie upozorňujú, že znásilnenie je mimoriadne závažný trestný čin, ktorý má predovšetkým demonštrovať mocenskú prevahu páchateľa nad obeťou. Preto je nevyhnutné, aby páchatelia sami pocítili zásah štátnej moci.

"Je to dôležité pre samotnú obeť a jej bezpečie, je to dôležité pre bezpečie ďalších žien a dievčat a je to dôležité aj pre morálnu hygienu spoločnosti," dodáva Maďarová.

Okrem nej sa pod protest podpísali aj Jana Cviková, Jana Juráňová, Pavol Jablonický, Laco Oravec, Oľga Pietruchová, Hana Fábry, Marcela Piloušková a ďalší. Aktualizovaný zoznam signatárov publikuje Aspekt na svojej internetovej stránke www.aspekt.sk.
Žádné komentáře
 
www.aktuality.nazory.eu ... WELCOME