Aktuality @ názory

Kalendár

Návštevnosť

TOPlist

Novinky

Najnovšie komentáre...

Z domova

V Banskej Bystrici opäť premávajú trolejbusy

ilustračné foto

V Banskej Bystrici opäť premávajú trolejbusy

ilustračné foto10.11.2007 12:58 - BANSKÁ BYSTRICA
V Banskej Bystrici začali dnes znovu po takmer dvoch rokoch prepravovať cestujúcich v mestskej hromadnej doprave (MHD) aj trolejbusy.
Zatiaľ premávajú na dvoch linkách obojsmerne, a to medzi vozovňou v Kremničke a Rooseveltovou nemocnicou a medzi hypermarketom Tesco a spomínanou nemocnicou. Nahradili na nich autobusy, ktoré doteraz prevádzkovala SAD, a.s., Zvolen.

Dopravný podnik mesta Banská Bystrica (DPMBB), a.s., chce postupne spustiť trolejbusovú dopravu na siedmich linkách tak, ako pred odstavením trolejbusov ku koncu roku 2005. Od začiatku decembra je naplánované spustenie linky medzi železničnou stanicou a Internátnou ulicou.

Trolejbusy začnú od 15. decembra prepravovať cestujúcich aj medzi vozovňou v Kremničke a železničnou stanicou a medzi Tescom a železničnou stanicou. Zo železničnej stanice k Rooseveltovej nemocnici a na ďalšej linke z tejto stanice cez Tulskú ulicu, Moskovskú ulicu a späť začnú premávať koncom decembra.

Banskobystrický dopravný podnik má vo svojom vozidlovom parku 27 trolejbusov, z nich je 23 zaradených do plnej prevádzky. Trolejbusy počas roka prejdú podľa odhadov DPMBB viac ako 1,2 milióna kilometrov.

Tarifné podmienky v trolejbusoch sú rovnaké ako v súčasnosti v autobusoch MHD


Jednorazový cestovný lístok stojí 14 korún, platba z čipovej karty je o korunu lacnejšia. Prepravcovia sa však nedohodli na vzájomnom akceptovaní čipových kariet, teda iné platia v trolejbusoch a iné v autobusoch. Čisté "nenabité" čipové karty na cestovanie v trolejbusoch dostanú záujemcovia od DPMBB zadarmo.

Mesto Banská Bystrica na výkony vo verejnom záujme v MHD plánuje na budúci rok vyčleniť zo svojho rozpočtu vyše 40 miliónov korún. Približne dve tretiny z tejto sumy dostane SAD, a.s., Zvolen a tretinu DPMBB, a.s., pričom dotácia je rovnaká na kilometer prevádzky autobusov i trolejbusov.
Žádné komentáře
 
www.aktuality.nazory.eu ... WELCOME