Aktuality @ názory

Kalendár

Návštevnosť

TOPlist

Novinky

Najnovšie komentáre...

Z domova

Slovensko dnes prevzalo predsedníctvo v Rade Európy

Ján Kubiš

Slovensko dnes prevzalo predsedníctvo v Rade Európy

Ján Kubiš12.11.2007 15:58 - BRATISLAVA
Minister zahraničných vecí Slovenskej republiky Ján Kubiš prevzal dnes v Štrasburgu predsedníctvo vo Výbore ministrov Rady Európy (RE) a predstavil program slovenského predsedníctva, ktoré potrvá do mája 2008.
Štát predsedajúci hlavnému orgánu RE, dáva chodu organizácie nový impulz prostredníctvom svojich priorít, ktoré sa snaží s pomocou ostatných členských štátov napĺňať.

Slovenská republika sa sústredí na podporu transparentnej a efektívnej RE, zlepšenie spolupráce a dialógu s OSN, EÚ, Organizáciou pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe a ďalšími medzinárodnými organizáciami.

Slovensko bude počas svojho predsedníctva podporovať ľudské práva, princípy právneho štátu a demokracie. Predsedníctvo bude tiež podporovať využitie všetkých nástrojov RE a aktivít, ktoré by pomohli zmeniť postoje Bieloruska pri napĺňaní kritérií jeho členstva v Rade Európy.

Počas slovenského predsedníctva sa v SR uskutoční viacero podujatí vrátane zasadnutia Stáleho výboru a Byra Parlamentného zhromaždenia RE, európskej konferencie o vzdelávaní rómskych detí, stretnutia zástupcov členských štátov pred Európskym súdom pre ľudské práva.
Žádné komentáře
 
www.aktuality.nazory.eu ... WELCOME