Aktuality @ názory

Kalendár

Návštevnosť

TOPlist

Novinky

Najnovšie komentáre...

Z domova

Slovenskí vojaci bývajú na Kosovom poli vo vlastnom

ilustračné foto

Slovenskí vojaci bývajú na Kosovom poli vo vlastnom

ilustračné foto10.11.2007 13:47 - BRATISLAVA
Slovenskí vojaci, ktorí hliadkujú pri Monumente na Kosovom poli, bývajú už vo vlastných ubytovacích kontajneroch - korimekoch.
Doposiaľ ich mali prenajaté od českej armády, za čo ročne platili takmer dva milióny korún. Ďalších vyše päť miliónov stálo prenajatie elektrocentrály. Za nové ubytovanie sa v súčasnosti neplatí nič. Slovenský kontingent sa pripojil na stály prúd z kosovskej elektrárne a bude platiť len za spotrebovanú energiu približne trištvrte milióna korún ročne.

Na samotnej základni v Šajkovaci bývajú príslušníci mechanizovanej roty a čaty logistickej podpory v slovenských kontajneroch, 18 kontajnerov, kde je ubytovaný štáb národného podporného prvku (NSE) má slovenská strana naďalej v prenajme od českých kolegov.

Korimek je slangový výraz pre ubytovací kontajner, ktorý pochádza od talianskeho výrobcu kontajnerov CO.RI.MEC S.P.A Italiana. Kontajnery sa delia na ubytovacie pre dvoch až štyroch vojakov, kancelárske, skladové a sociálne, vybavené základným štandardom. Informoval hovorca rezortu obrany Vladimír Gemela.
Žádné komentáře
 
www.aktuality.nazory.eu ... WELCOME