Aktuality @ názory

Kalendár

Návštevnosť

TOPlist

Novinky

Najnovšie komentáre...

Z domova

Podľa Šlachtu by mesto malo riešiť Staromestskú ulicu

ilustračné foto

Podľa Šlachtu by mesto malo riešiť Staromestskú ulicu

ilustračné foto11.11.2007 10:21 - BRATISLAVA
Mesto Bratislava by čo najskôr malo začať riešiť Staromestskú ulicu, myslí si hlavný architekt mesta Štefan Šlachta. Ako pre agentúru SITA uviedol, ulica spolu s mostom predstavuje stále bariéru pri rozširovaní centra mesta a bratislavského Starého Mesta.
"Je šanca rozšíriť centrum tejto mestskej časti o atraktívnu novú štvrť Vydrica, mrzí ma však, že stále existuje spomínaná bariéra. Budeme ju musieť vyriešiť," konštatoval Šlachta.

Architekt je preto presvedčený, že mesto by v čo najkratšom čase malo vypísať súťaž, ktorá by riešila Staromestskú ulicu od predmostia pri Dunaji až po križovatku na Hodžovom námestí. Súťaž by podľa neho mala vyriešiť okrem iného aj problém prepojenia budúcej Vydrice so Starým Mestom.

"Musí prísť ku korigovaniu systému rámp, k zlikvidovaniu "autobusovej stanice" pod mostom. Tam sa musí vytvoriť normálne ľudské prepojenie medzi jednou a druhou časťou, aby peší plynule prechádzal do novej časti. Most môže ísť pokojne ponad," vysvetlil Šlachta.

Zároveň spomenul aj istý projekt, podľa ktorého sa v minulosti uvažovalo, že by autobusy z Petržalky zišli pod most, a po vystúpení cestujúcich by pokračovali rampou opäť hore. Ako ďalej uviedol, možností na riešenie Staromestskej ulice je skutočne mnoho.

Architekt si však nemyslí, že najvhodnejším riešením by malo byť zapustenie cesty a výstavba tunela, o ktorej sa v minulosti veľa diskutovalo


"Nemyslím si, že tunel je správnou cestou. Prekrývať takto komunikáciu je dosť problematické, prekrytie nebude lacné. A predstava, že na drahej doske, ktorá tam potom bude, sa postavia prízemné domčeky, je naivná. Budú tam stáť niekoľkoposchodové domy a tie by boli ďaleko väčšou bariérou, ako je cesta."

Architekt si myslí, že by sa cesta mohla v budúcnosti zredukovať zo štyroch jazdných pruhov na dva, a že by sa vytvorili priaznivejšie podmienky pre chodcov a zeleň. Zároveň by sa podľa neho mala dobudovať aj ľavá strana Mikulášskej ulice.
Žádné komentáře
 
www.aktuality.nazory.eu ... WELCOME