Aktuality @ názory

Kalendár

Návštevnosť

TOPlist

Novinky

Najnovšie komentáre...

Z domova

Hrušovský: Vládna koalícia okráda vlastných občanov

Pavol Hrušovský

Hrušovský: Vládna koalícia okráda vlastných občanov

Pavol Hrušovský12.11.2007 16:58 - BRATISLAVA
Najnovšia kauza na pozemkovom fonde je podľa Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) dôkazom klientelizmu, ktorý praktizuje vláda pod vedením premiéra Roberta Fica, uvádza sa vo vyhlásení predsedu KDH Pavla Hrušovského.
Sporné reštitúcie, na základe ktorých sa súkromná firma blízka vládnemu ĽS-HZDS obohatila o takmer jeden a pol miliardy korún sú „odmenou“ za vernosť predsedovi strany Vladimírovi Mečiarovi, pokračuje text vyhlásenia. Nečinnosť premiéra Fica a jeho mlčanie sú zasa odmenou pre ĽS-HZDS za hlasovanie jeho poslancov v parlamente pri zdravotníckych a sociálnych zákonoch.

Premiér bol naivný, ak si myslel, že Mečiara zmení. Predseda HZDS je ten istý ako ho poznáme z čias tzv. divokej privatizácie. Zmenil len formy a metódy, obsah a cieľ je ten istý, upozorňuje vyhlásenie. Ficova vláda stratí nárok nazývať sa sociálnou a spravodlivou, ak predseda vlády a zároveň predseda najsilnejšej koaličnej strany nezasiahne a rozdávanie štátnych majetkov nezastaví.

"Jeho vláda bude len vládou obchodníkov a strana SMER-SD len rukojemníkom Vladimíra Mečiara a jeho kumpánov," končí sa vyhlásenie KDH.

Vyhlásenie KDH reaguje na problematický predaj tatranských lukratívnych pozemkov, ktorý si všíma aj slovenská tlač


Denník Sme dnes napísal, že námestník riaditeľa Slovenského pozemkového fondu a nominant HZDS Branislav Bríza podpísal 10. apríla zmluvu, na základe ktorej sa stali reštituenti z východného Slovenska vlastníkmi lukratívnej pôdy v podtatranskej obci Veľký Slavkov.

Bríza tak urobil v čase, keď bol vtedajší šéf fondu Hideghéty na dovolenke a 10. apríl bol posledným dňom, keď mal Bríza plnú moc. Ide už o siedmu podozrivú zmluvu, ktorú podpísal, informuje Sme s tým, že reštituenti vzápätí pozemky s rozlohou viac ako milión štvorcových metrov predali firme GVM, za ktorou stojí podnikateľ Milan Bališ, blízky šéfovi ĽS-HZDS Vladimírovi Mečiarovi.

Z rovnakej strany je aj minister pôdohospodárstva Miroslav Jureňa, pod ktorého fond politicky spadá. Trhová hodnota pozemkov vo Veľkom Slavkove sa odhaduje na pol druha miliardy, spoločnosť GVM ich získala za necelých 13 miliónov. Chce na nich postaviť golfové ihrisko a hotel, píše denník.
Žádné komentáře
 
www.aktuality.nazory.eu ... WELCOME