Aktuality @ názory

Kalendár

Návštevnosť

TOPlist

Novinky

Najnovšie komentáre...

Titulka

SHS: Vierke tlieskali aj od 50 Centa

Vierka Berkyová

SHS: Vierke tlieskali aj od 50 Centa

Vierka Berkyová03.12.2007 8:58 - BRATISLAVA
Siedme „Unplugged“ kolo súťaže Slovensko hľadá SuperStar v mnohom prekonalo prvých šesť. Výnimočným bol tento večer nielen pre dobročinný charakter, ale najmä pre prítomnosť tanečníkov amerického rapera 50 Centa a medzinárodnému uznaniu, ktorým poctili Vierku Berkyovú.
Na dobročinné účely poslúžili „mobíkovia“. Zostávajúci finalisti vydražili svoje sady postavičiek, ktoré diváci poznajú z reklamy. Finančné obnosy venovali rodinám chorých detí. Dve z nich, ktorým chceli pomôcť Dominika Mirgová a Róbert Šimko, sa však tohto finálového kola nedožili.

Porota, a následne aj moderátori Adela Banášová a Martin „Pyco“ Rausch, sa svojich honorárov vzdali a venovali ich Detskému hospicu Plamienok. Porotcovia tiež naznačili možnosť vytvorenia špeciálneho účtu na podporu tohto zariadenia.

Kolo plné emócií a pozitívnych hodnotení

Akustické kolo bolo plné emócií a porota bola voči súťažiacim ústretová. Laco Lučenič sa dokonca galantne ponúkol, aby hlasujúci vyradili 3. decembra jeho. Reagoval tým na poznámku Dary Rolins, podľa ktorej bude nespravodlivé vyradenie ktoréhokoľvek finalistu.

Podľa Lučeniča nebolo včerajšie kolo obyčajnou SuperStar, nebolo to ani karaoke, ani Zlatá brána. „Dnes ste spievali naozaj,“ pochválil štvoricu. Dodal, že tretí ročník súťaže Slovensko hľadá SuperStar má vysokú úroveň. Habera poznamenal, že títo finalisti intonujú lepšie ako niektorí víťazi hudobnej ceny Slávik.

Vierku ocenili potleskom aj tanečníci 50 Centa

Vierka Berkyová prekvapila, keď do svojej interpretácie piesne Killing Me Softly od Fugees pridala „beatbox“. Vyslúžila si za to nadšený potlesk od americkych tanečníkov rapera 50 Centa, ktorí prišli na toto finálové kole osobne. Dara Rolins nazvala jej vystúpenie famóznym, údajne nič také dlho nevidela ani od profesionálnej speváčky. Ďalšie komplimenty pridal Pavol Habera, keď povedal, že to bolo suverénne jej najlepšie vystúpenie.

Najvkusnejšou bola podľa Laca Lučeniča jej interpretácia piesne Out Of Reach od speváčky Gabrielle. Potešilo ho, že svoj talent dnes nevyužila kolotočovým štýlom. Myslí si totiž, že potenciálna SuperStar pridáva pod vplyvom amerických speváčok do piesní „srandičky“. Dare Rolins sa nepáčilo iba to, že Vierka stála na pódiu „ako prilepená“. Finalistka SuperStar má podľa Haberu oproti iným slovenským speváčkam vrodenú výhodu – pekný rozsah.

Dominika Mirgová

Dominika Mirgová napravila reputáciu letného hitu Umbrella od Rihanny. Pieseň, ktorá podľa Dary Rolins porote počas konkurzov liezla na nervy, všetkých dojala plačlivým tónom a smútkom. Jedna z posledných finalistov predstavila menej známu akustickú verziu speváčky Mandy Moore.

U Laca Lučeniča si počas trvania súťaže vybudovala postavenie interpretky, ktorá dá pesničke dušu a zaspieva ju vierohodne. Obhájila to aj včerajším vystúpením. V unplugged verzii dala vyniknúť svojím schopnostiam. Skladbu zaspievala tak sugestívne, až začalo Lučeničovi chýbať, že nestála pod dáždnikom.

Pavlovi Haberovi vystúpenie potvrdilo, že ak je pieseň dobre napísaná, stačí už len výborný interpret. Jednotku s hviezdičkou dostala Mirgová od Dary Rolins za to, ako zaspievala Vietor od Zdenky Prednej. Pavlovi Haberovi sa páči, že používa dych ako spevácky prvok a pracuje s rytmom.

Robo Šimko

Róbert Šimko venoval pieseň Niekto ti to povie skôr než ja od kapely Desmod zosnulej Veronike, pre ktorú vydražil svojich "mobíkov". Dara Rolins si myslí, že málo mužských hlasov má takú úžasnú farbu. Podľa Laca Lučeniča včerajšie vystúpenie prekonalo všetky minulé. Porotca nevie, či v budúcnosti na SuperStar niečo podobné zažije. Dodal, že rockerov hlas veľmi ladí so sláčikovými nástrojmi.

Po predvedení piesne Fields of Gold od Stinga zopakoval Pavol Habera slová Dary Rolins, že mladý rocker má nádhernú farbu hlasu. Laco Lučenič mu zaželal, aby svoj prínos do skladieb prejavil aj vo vlastných aktivitách mimo súťaže.

Ivana Kováčová včera prekvapila

Ivana Kováčová si včera večer svoju reputáciu u porotcov oproti minulému kolu vylepšila interpretáciou skladieb od legendárnej skupiny Roxette s názvom It Must Have Been Love a Try od Nelly Furtado. Laco Lučenič ju za zaspievanie hitu od Roxette pochválil, aj napriek tomu, že má úplne iný vkus. Dare Rolins vyzneli niektoré záverečné vysoké tóny „mickymouseovsky“.

Neskôr ale Ivana zaspievala hit od Nelly Furtado lepšie, ako samotná speváčka na koncerte. Vyhlásil to očarený moderátor Martin „Pyco“ Rausch. Laca Lučeniča svojím výkonom prekvapila a Daru Rolins dokonca bavili vysoké tóny, ktoré predtým kritizovala. Pavol Habera sa vyjadril, že to bolo jedno z jej najlepších predstavení v tohtoročnej SuperStar.
Žádné komentáře
 
www.aktuality.nazory.eu ... WELCOME