Aktuality @ názory

Kalendár

Návštevnosť

TOPlist

Novinky

Najnovšie komentáre...

Ekonomika

Benzín je v Holandsku o 12,60 Sk/liter drahší ako v SR

ilustračné foto

Benzín je v Holandsku o 12,60 Sk/liter drahší ako v SR

ilustračné foto11.11.2007 12:48 - BRATISLAVA
Benzín je v Holandsku o 12,60 Sk/liter drahší ako na Slovensku. Naopak, v Estónsku je lacnejší o 8,10 Sk/liter. Informuje o tom internetový portál natankuj.sk.
"V celej Európe rastú ceny pohonných látok. Napriek tomu si Slovensko udržalo 12. miesto v rebríčku cien benzínov v krajinách Európskej únie," konštatuje natankuj.sk. V rebríčku cien nafty stúpla SR o jedno miesto, teda v súčasnosti sa nachádza na 19. priečke.

"Na prvú Litvu stráca Slovensko 7,90 Sk/liter. Oproti poslednej Veľkej Británii je nafta lacnejšia o 9,80 Sk/liter," informuje portál o údajoch platných k 5. novembru, vychádzajúcich zo zdrojov Európskej komisie (EK).

V porovnaní s okolitými členmi EÚ má SR naďalej najdrahšiu naftu - rozdiely sú od 1 Sk/liter (Rakúsko) do 2,70 Sk/liter (Poľsko). Benzíny sú lacnejšie v Maďarsku aj v Česku približne o 0,90 Sk/liter.

"Ak sa však pozrieme na ceny pohonných látok bez daní, benzíny aj naftu máme najlacnejšie z celej V4, aj oproti Rakúsku," zdôrazňuje natankuj.sk. V rebríčku cien nafty bez daní v celej EÚ je Slovensko na 6. mieste, v rebríčku cien benzínov na ôsmom.
Žádné komentáře
 
www.aktuality.nazory.eu ... WELCOME